K. Ozols K.Treijs

2.

6.02

Sigulda

Latvijas Jaunatnes čempionāta fināls U - 10 vecuma grupai un ātrspēles čempionāts 64 lauciņu dambretē

3.

11.-14.02

Rīga

Latvijas Jaunatnes čempionātu fināli U - 13, U - 16 un U - 19 vecuma grupām un ātrspēles čempionāts 64 lauciņu dambretē

10.00

Salacgrīvas novada atklātais čempionāts (ap 50 dalībnieki)

10.00

Latvijas Kausa izcīņa U-10, U-3, U-16 grupām (300 – 400 dalībnieki)

Dambretistiem veiksmīgs starts valsts skolu spartakiādē

Bauskas valsts ģimnāzijā notika Latvijas 68.skolu spartakiādes finālsacensības dambretē. Tajās startēja novadu un starpnovadu sacensību uzvarētāji. Alojas, Limbažu un Salacgrīvas novadus pārstāvēja mūsu vidusskola.

Vecākajā grupā (līdz 16 gadiem) komanda (Jekaterina Krasovska, Aija Gūtmane, Mārcis Magone un Mareks Andreisons) izcīnīja kausu un sudraba medaļas par otro vietu. Uzvarēja Līvānu 1.vidusskola, bet trešajā vietā ierindojās Bauskas 2.vidusskola. Individuāli meitenēm zelta medaļu ieguva Jekaterina, bet Aijai 4.vieta. Zēniem pie bronzas medaļas tika Mārcis, bet Marekam, tāpat kā klases biedrenei Aijai, arī ceturtā vieta.

Jaunākajā grupā (līdz 11 gadiem) mūsu komandai (Taīda Kalniņa, Sintija Malofeja, Kristers Lapiņš un Ilvars Dubults) arī tika pie tādas pašas proves godalgām kā viņu vecākajiem skolas biedriem. Uzvaras lauri Ventspils 4.vidusskolai, bet kauss par trešo vietu un bronzas medaļas Valmieras Viestura vidusskolai. Individuāli meitenēm Taīdai un Sintijai attiecīgi 7. un 9.vieta. Zēnu konkurencē par čempionu kļuva Kristers, bet Ilvars noslēdza pirmo sešnieku.

Liepupes vidusskola bija vienīgā no skolām, kura mājās aizveda divus kausus un visvairāk medaļu: 2 zelta, 8 sudraba un 1 bronzas.

Līdz ar šīm sacensībām arī noslēdzies šī mācību gada dambretes sacensību maratons valsts līmenī. Mūsu labākajiem dambretistiem vēl priekšā starti Eiropas un pasaules čempionātos. Lai labāk tiem sagatavoties, tad, ar Salacgrīvas novada domes finansiālu atbalstu, Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola no 2. līdz 11.jūnijam mūsu skolā organizē dienas nometni. Tajā piedalīsies ne tikai valsts izlases dalībnieki, bet arī pavisam jaunie dambretisti, kuriem pa meistarības kāpnēm vēl augstu, jo augstu ko kāpt. Šīs nometnes ietvaros, 6.jūnijā notiks atklātās sacensības, kurās tiks aicināti piedalīties gan skolēnu vecāki, gan draugi, gan bijušie sporta skolas audzēkņi, gan jebkurš dambretes spēles cienītājs neatkarīgi no vecuma. Veiksmīgākie dažādos vērtējumos tiks arī pie medaļām.

Kārlis Ozols

Dambretistiem godalgas sacensībās Valmierā 27.02.2015

Dambretistiem godalgas sacensībās Valmierā

Valmierā noslēdzies Latvijas komandu čempionāts 64 lauciņu dambretē U – 10 un U – 13 vecuma grupās. Pēc kausiem un medaļām tīkoja 46 komandas, tajā skaitā arī divas komandas no Limbažu un Salacgrīvas novadu skolas.

Jaunākajā grupā uzvarēja sacensību saimnieki valmierieši. Otrajā vietā ierindojās Bauskas novada sporta skola. Kausu par trešo vietu ieguva mūsu sporta skolas komanda (Klāvs Norenbergs, Adrians Podenskis, Artūrs Nipers un Taīda Kalniņa). Klāvs pie pirmā galdiņa uzrādīja absolūti labāko rezultātu starp visiem zēniem. Viņš komandai deva 15 no 16 iespējamiem punktiem. Ļoti labi nospēlēja Adrians. Viņš nezaudēja nevienu partiju un ar 14 punktiem bija pirmais pie otrā galdiņa. Artūram piecdesmit procentīgs rezultāts. 8 punkti viņam deva 12.vietu pie 3.galdiņa. Taīda izcīnīja par punktu vairāk un bija desmitā pie meiteņu galdiņa.

U – 13 vecuma grupā pirmajā trijniekā ierindojās Siguldas, Ogres un Valmieras komandas. Tikai viena neizšķirta rezultāta līdz godalgām pietrūka gan Limbažu un Salacgrīvas novadu, gan Dobeles novada sporta skolu jaunajiem dambretistiem. No mūsējiem vislielākais devums šīs ceturtās vietas izcīnīšanā bija Kristeram Lapiņam. Viņš ar izcīnītājiem 13 punktiem bija otrais pie pirmā galdiņa. „Melnā” diena šoreiz bija Arturam Kalniņam, kurš pie otrā galdiņa ar 1 punktu palika pēdējais. Ilvars Dubults pie trešā galdiņa ar 10 punktiem izcīnīja sesto vietu. Elizabete Norenberga komandas pūram pievienoja 11 punktus, kas bija trešais labākais rezultāts starp meitenēm.

Nākamās sacensības jaunajiem dambretistiem jau 7.martā, kad Liepupes vidusskolu atkal „apkārt gāzīs” gandrīz pustūkstotis sportistu no visas Latvijas, kas mērosies spēkiem valsts skolēnu 68. sporta spēlēs nu jau starptautiskajā jeb 100 lauciņu dambretē.

Bildes skatīt galerijā

Dambrete 20.02.2015

Dambretistiem teicams starts valsts čempionātu finālos

Pēc triju dienu ilgām un ļoti spraigām cīņām noslēgušies fināli Latvijas čempionātos 64 lauciņu dambretē U – 13, U – 16, U – 19 un U – 8 vecuma grupām. Notika divu veidu sacensības. Jaunie dambretisti sacentās klasikā (ar apdomas laiku 25 minūtes katram uz visu partiju) un ātrspēlē (ar apdomas laiku 5 minūtes katram uz visu partiju). Sacensības notika pēc mikromaču sistēmas, katram ar katru vienā kārtā izspēlējot uzreiz divas partijas. U – 16 un U – 19 vecuma grupām partiju pirmie gājieni tika izlozēti. Finālsacensībās katrā vecuma grupā startēja valsts 10 labākie zēni un 10 labākās meitenes. Viņi sacentās ne tikai par čempionāta godalgām, bet arī par tiesībām pārstāvēt mūsu valsti Eiropas un pasaules čempionātos. Mūsu sporta skolu kopumā pārstāvēja 14 sportisti.

Visprestižākajā U – 19 vecuma grupā meitenēm gan klasikā, gan ātrspēlē, vienīgajai visās sacensībās nezaudējot nevienu partiju, pārliecinoši uzvarēja Paula Gūtmane. Vēl pirmajā sešniekā iekļuva Madara Lindenberga, kura klasikā bija piektā, bet ātrspēlē vietu zemāk. Arī zēniem čempiona titulu klasikā ieguva mūsu sporta skolas audzēknis Arturs Finogenovs. Viņš tāpat kā Paula dambreti sāka trenēties pirms desmit gadiem. Ja Paulai jau izcīnīti 26 valsts čempionu tituli, tad Arturs beidzot tika pie pirmā. Ātrspēlē viņam tika bronzas medaļa. Ļoti tuvu čempionāta godalgām tika arī Elvis Liepiņš, klasikā izcīnot 4., bet ātrspēlē 5.vietu.

U – 16 vecuma grupā klasikā zēniem pie bronzas medaļas tika Mārcis Magone. Sportistiem emocionāli „sliktākajā” - 4.vietā palika Mareks Andreisons. Savukārt, ātrspēlē sudraba medaļa Marekam, bet Mārcim 5.vieta. Meitenēm klasikā no mūsējām vislabāk veicās Jekaterinai Krasovskai. Viņa izcīnīja 5.vietu. Vēl vietu zemāk ierindojās Aija Gūtmane. Ātrspēlē cīņas bija ļoti sīvas un vietu kārtību noteica tikai pēdējā kārta. Fortūna uzsmaidīja Aija, dodot viņai bronzas godalgas, bet Jekaterinai atkal 5.vietu.

U – 13 vecuma grupā zēniem ar Latvijas Dambretes savienības, tā saucamo, „brīvkarti” spēlēja arī šī gada U – 10 valsts čempions Klāvs Norenbergs. Šīs „ugunskristības” izturot godam. Viņš klasikā bija sestais, bet ātrspēlē piektais. Vēl šajā grupā ātrspēlē Kristers Lapiņš izcīnīja 6.vietu. Meiteņu konkurencē klasikā tikai viens neizšķirts pietrūka Elizabetei Norenbergai, lai tiktu pie medaļām. Rezultātā 4.vieta. Ātrspēlē viņa noslēdza pirmo sešnieku.Treneri Kārlis Ozols un Kārlis Treijs saka lielu paldies arī pārējiem dalībniekiem par lielo cīņas sparu un izturību, bērnu vecākiem par savu mīluļu uzticēšanu, sporta skolai par materiālo atbalstu.

Līdz ar šiem fināliem noslēdzies šī gada valsts jaunatnes individuālo sacensību cikls 64 lauciņu dambretē. No 16 Latvijas jaunatnes čempionu tituliem mūsu sporta skolas audzēkņi izcīnīja sešus. No valsts izlases 24 dalībniekiem deviņi būs no mūsu sporta skolas. Pēc abu treneru atzinuma ļoti veiksmīgi nostartēts.