Liepupes pamatskola Liepupes pamatskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupespsk@salacgriva.lv
·  Nodarbību saraksts


<< Novembris 2018 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Putras diena 8.klasē 16.10.2018

 

Putras diena 8.klasē

 

Audzināšanas stundā bijām sagatavojuši dažādas prezentācijas. Arī “Veselīgs dzīvesveids”. Apstiprinājām to praktiski, vārot auzu putru, kuru katram (paciņu) iedalīja projekta koordinatore D.Krūze. Pieliekot putrai vēl līdzpaņemto ievārījumu vai medu - garšoja lieliski.

Kopā ar klasi putru baudīja arī audzinātāja MārīteNo autora līdz grāmatai 28.09.2018

 

No autora līdz grāmatai

 

KAS IR Zvaigzne ABC? Ko dara TIPOGRĀFIJĀ?

      Kāds ceļš jāveic, lai no autora grāmata nonāktu pie lasītāja?

      Šos un citus jautājumus noskaidrojām ekskursijā uz Rīgu 26.septembrī.

Pasākums notika projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Liepupes pamatskolas 1.-5.klašu skolēni apmeklēja apgādu Zvaigzne ABC. Tur spēles veidā iepazinās ar grāmatas tapšanas gaitu, uzzināja, ko dara redaktors, korektors, maketētājs un citi šajā darbā iesaistīto profesiju darbinieki. Skolēni apmeklēja arī tipogrāfiju, vairumtirdzniecības bāzi un apgāda veikalu. Vērotais lika saprast, cik liels darbs tiek ieguldīts grāmatas tapšanā un dažam arī pārvērtēt, kā izturēties pret grāmatu ikdienā,.

3.klases skolēni jauniegūtās zināšanas uzreiz nākošajā dienā praktiski izmantoja latviešu valodas stundā, veicot sava radošā darba teksta uzmetumu un tīrrakstu.

Sākumskolas skolotāja Sandra Zaķe

  Laimes koku stādīšana 26.09.2018

 

Laimes koku stādīšana 

   Liepupes pamatskolas dabaszinību pulciņa dalībnieki 19. septembrī piedalījās Pasaules talkā un iestādīja pie skolas savus Laimes kokus Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei. Tagad pie skolas paplašināts ābeļdārzs ar 3 ābelītēm: Auksis, Kovaļenskoje un Roberts. 

   Stādu iegāde bija AS „Latvijas valsts meži” dāvinājums dabaszinību pulciņam vides izglītības veicināšanai.

Dabaszinību pulciņa vadītāja Daiga Krūze

Vairāk bildes skatīt šeit... OLIMPISKĀ DIENA LIEPUPES PAMATSKOLĀ 24.09.2018

 

OLIMPISKĀ  DIENA  LIEPUPES  PAMATSKOLĀ

 

21.septembris--Vislatvijas Olimpiskā diena. Šogad liepupieši šo dienu izvēlējas atzīmēt un izbaudīt uz vietas, lai varētu visi skolas izglītojamie tajā iesaistīties. Diena iesākās ar Rīta vingrojuma kompleksu sporta zālē. Arī 5 un 6 gadīgie bērni ar prieku vingroja līdzi meitenēm no 9.klases- Kristiānai, Zanei un Ancei un arī 7.klases meitenēm-Betijai, Patrīcijai un Dacei. Tikmēr āra laukumos un stadionā Limbažu novada Zemessardzes bataljona 7 vīri bija sagatavojuši īstus pārbaudījumus gan maziem, gan lieliem, gan skolotājiem: iešanu pa virvēm ar karabīnēm, komandas purva pārvarēšana, lāzertīkls, objektu izlūkošana un meklēšana, ģērbšanās zemessargu ekipējumā ar gāzmasku un kartes salikšana. Skolēni varēja iekāpt un apskatīt zemessardzes automobili. Bet noslēgumā klašu (4-5 dalībnieki) kombinētā stafete. No 5.-9.klasei – ekipējumā, 1.-4.klasei - bez ekipējuma. Rezultāti interesanti un pārsteidzoši. Sākumā - komandai jāatpazīst lietas, kuras komandieris parāda, stafetes beigās-jānosauc, kādas lietas atceras.

Pēc pusdienām notika Olimpiskās dienas noslēgums-apbalvošana. Klašu kolektīvi saņēma salduma balviņas par piedalīšanos. Lielā stafetē 1.vietu izcīnīja 7.klases meitenes un 6.klases 1.komanda, 2.vietā- 6.klases 2.komanda, 3.vietā - 8.klases zēni un 5.klases komanda.

Ar salduma balvām un skolēnu skaļiem aplausiem  pateicāmies Zemessardzes vīriem un gaidīsim viņus atkal ciemos.

Paldies klašu audzinātājiem, kuri kopā ar bērniem izbaudīja šo īsto atvasaras dienu.

Visu pierakstīja Marika un Mārīte, uzmundrinošus vārdus teica Ira Janiša, bildēja un par mūziku gādāja Edmunds.

Vairāk bildes skatīt šeit... Ekskursija uz Salacgrīvu 21.09.2018

 

Ekskursija uz Salacgrīvu

     20.septembrī, vienā no pēdējām siltajām atvasaras dienām, Liepupes pamatskolas sākumskolas dabaszinību pulciņš, ko vada skolotāja Daiga Krūze,  kopā ar 1. – 5.klašu skolēniem un skolotājām Sandru Zaķi, Gaļinu Maču, Baibu Dobeli un Inesi Broku devās ekskursijā uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta objektiem. Šī ekskursija bija AS ‘’Latvijas valsts meži’’ dāvinājums dabaszinību pulciņam vides izglītības veicināšanai (īpašs paldies par to skolotājai Daigai!)

     Dabas izglītības centra ‘’Ziemeļvidzeme’’ vadītāja Inta Soma vadīja ekskursiju pa randu pļavām, kas ir dabas liegums apmēram 200 ha platībā. Skolēniem bija iespēja izstaigāt pļavas taku un iemēģināt jauno pontonu taku, uzkāpt putnu vērošanas tornī un ar binokļiem vērot putnus, kā arī piekrastes pļavas ar lagūnām un niedrājiem, brīvdabas klasē paklausīties stāstījumu par liegumā mītošajiem putniem un mācīties atšķirt dažādus putnus, sameklēt kokos sikspārņu būrīšus, paskraidīt pa pļavām pieguļošo kāpu un mācīties atpazīt dažādus augus.

     Pēc daudziem nostaigātiem kilometriem un spraiga darba stundām randu pļavās īpaši labi garšoja skolas saimnieču sarūpētās pusdienas, kas tika baudītas jūras krastā pie Zvejnieku parka.

     Tālāk ceļš veda uz Salacgrīvas ostas teritoriju, kur varēja apskatīt ostas akvatoriju, Ziemeļu un Dienvidu molu, kā arī pastaigāt pa mola milzīgajiem akmeņiem.

     Ekskursijas noslēgumā bija interesantas interaktīvas nodarbības Dabas izglītības centrā, kur varēja uzzināt daudz jauna par nēģu un lašu attīstību, apskatīt un darboties interaktīvajā izstādē ‘’Lasis godā celts’’, noskatīties nelielu animācijas filmiņu par lašu dzīvi. Tā kā 5.klases skolēni šeit bija jau atkārtoti, viņiem bija jāpalīdz saviem mazākajiem skolas biedriem. 

     Atvadoties Inta Soma vēl uzdeva dažus jautājumus, lai pārliecinātos, vai bērni gana uzmanīgi klausījušies un darbojušies visas dienas garumā, un uzdāvināja plakātus, kurus izmantot audzināšanas un dabaszinību stundās. Visi liepupieši sirsnīgi pateicās par interesanto un aizraujošo ekskursiju un mācību stundām. Tā bija īsta kompetenču pieejā balstīta un jēgpilnas izglītības paraugdiena (tā allaž apgalvo mūsu skolas direktore Arta Rubeze!).

     Ja gribat zināt, kas ir čorkas, ņurņiki un smolti, dodieties arī jūs uz Salacgrīvu!

     P.S. Paldies šoferim Jurim Kalniņam!

 

 Ekskursijā piedalījās, līdzdarbojās un mēģināja visu aprakstīt - skolotāja Inese Broka

Vairāk bildes skatīt šeit... 


Arhīvs
2018 (34)   
2017 (44)   
2016 (24)   
2015 (2)   
2014 (4)   
2013 (1)   
2012 (1)