Liepupes vidusskola Liepupes vidusskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupesvsk@salacgriva.lv
·  Nodarbību saraksts


<< Februāris 2018 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Bērnu žūrijas noslēguma pasākums 22.02.2018

 

Bērnu žūrijas noslēguma pasākums

      Lasīšanas pulciņa dalībnieki un citi sākumskolas bērni  projektu nedēļas pēcpusdienā pulcējās skolas zālē, lai noslēgtu lasīšanas maratonu, kas sākās septembrī. Šī projekta ietvaros dažāda vecuma lasītāji iepazīst vecumam atbilstošas grāmatas, izsaka viedokli par lasīto, popularizē lasīšanu kā pašizglītošanās un brīvā laika nodarbi.

      Šajā gadā par izlasītajām grāmatām elektroniski nobalsoja 12 dalībnieki. Tas nozīmē, ka šie bērni izlasīja vismaz 3 no ieteikto grāmatu saraksta, tās salīdzināja un mācījās izvērtēt. Lasīšanas procesu dažādojām – lasījām gan kopīgi, gan individuāli, gan pulciņa nodarbībās, gan Liepupes bibliotēkā, gan mājās.  K.Vērdiņa grāmatu "Tētis" ieteicām izlasīt arī skolas teātra pulciņam, un ļoti interesanti bija vērot, kā lasītie dzejoļi  tiek attēloti dramatizējumā.

      Čaklos lasītājus slavēja Liepupes bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zvīne un dāvināja katram aproci un piemiņas balviņas.

      Paši lasīšanas pulciņa dalībnieki iestudēja 2 izrādes. Vienu, "Pasaka par peļu pili" visi sanākušie varēja vērot arī pasākumā, un tajā piedalījās visa 2.klase. To iestudējot bērni iepazina ne tikai aktiera un režisora darbu, bet paši darināja un gādāja arī rekvizītus un tērpus.  Jau decembrī izrādi noskatījās 2.klases vecāki, bet ģenerālmēģinājumu – pirmsskolas bērni. 

      Lielu interesi Bērnu žūrijas lasītāju vidū izraisīja grāmata "Īsi stāstiņi par lietām". Kā nu ne, ja atdzīvojas un runā ne tikai televizors,  bet arī krāns un spogulis! Strīdu starp galda piederumiem iestudēja 3.klases skolēni, to plānojam parādīt pavasarī, kad aktieri būs izveseļojušies. 

      Tagad ar interesi gaidīsim 10.martu, kad Latvijas nacionālā bibliotēka paziņos aptaujas rezultātus, un mēs uzzināsim, kura ir vispopulārākā grāmata šajā gadā.

Sandra Zaķe

Vairāk bildes no pasākuma skatīt šeit...Ekskursija uz „Laimas”šokolādes muzeju 20.02.2018

 

Ekskursija uz „Laimas”šokolādes muzeju

      Projekta „ESFdarbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5.specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju parjeras atbalstam vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs “ projekta “karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs “ Nr 8.3.5.0/16/I/001” ietvaros Liepupes 5.-9.klašu skolēni apmeklēja Rīgā „Laimas” šokolādes muzeju, ar mērķi iepazīt tās profesijas, kuras iesaistītas saldumu ražošanā: konditori, šokolādes meistari, tehnologi, ražošanas vadītāji, ekonomisti, grāmatveži, dizaineri, noformētāji un citi.  

      Laimas šokolādes muzejā šokolādi var izbaudīt ar visām maņām-ieraudzīt, sagaršot, sadzirdēt un sajust.

      Saldumu zīmols „Laima” ir lielākais un atpazīstamākais šokolādes un saldumu ražotājs Baltijā kopš 1870.gada. 2013.gadā izveidotais šokolādes muzejs ir vieta, kur iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām un aizraujošā veidā gūt ieskatu šokolādes ražošanas un vēstures līkločos, kā arī uzzināt par brīnuma radītājiem- šokolādes meistariem, konditoriem, tehnologiem un viņa ikdienu un darba pienākumiem.

      Iesākumā gide mūs jau sacienāja ar šokolādes konfektēm, bet ieejot muzejā- ar karsto tumšo šokolādi.

      Muzejs piedāvā ne tikai produktu prezentāciju un eksponātu apskati, bet arī iespēju pašam izmēģināt savas prasmes šokolādes noformēšanā un iejusties īsta šokolādes meistara „ādā”. Skolēni ar lielu prieku iesaistījās praktiskajā šokolādes noformēšanā- izgatavojot šokolādes tāfelīti- sveicienu sev mīļam cilvēkam. Tā tapa jauno konditoru sveicieni savām mammām, draudzenēm un draugiem.

     „Laimas” meistari kopš 1970.gada ar mīlestību izgatavo šokolādi, kurai pasaulē nav līdzīgas. No gides uzzinājām( arī noskatoties animācijas filmiņu, sēžot uz kafijas pupiņu maisu gatavotiem pufiem)  kā no kakao pupiņām top šokolāde: agrāk tas bija roku darbs, tagad to veic mašīnas. Pēc ekskursijas varējām fotografēties, veidot video sižetu ar un ap konfektēm, uzrakstīt un saņemt šoklolādes veltījumu savam mīļajam cilvēkam.Gides siltie novēlējumi un cienasts ar šokolādēm lika apdomāt šo brīnumu- kļūt par šokolādes meistaru.

Kopā ar skolēniem visu izbaudīja skolotāja Mārīte Sakārne


Vairāk bildes no pasākuma skatīt šeit...

 “Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss” ”Mana zeme skaistā” 20.02.2018

  

“Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss” ”Mana zeme skaistā”

 

Latvijas skolas tiek aicinātas piedalīties Latvijas valsts simtgadei veltītā projektā “Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss ”Mana zeme skaistā”, kura mērķis ir stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot radošas aktivitātes.

Konkursa mērķa auditorija ir skolēni no 1.-12.klasei, kuri tiek iesaistīti radošās aktivitātēs, fotografējot Latviju.

Projekta mājas lapā http://www.manazemeskaista.lv, katrs skolēns varēs ievietot savu attēlu, kurā tos varēs aplūkot un par tiem nobalsot lapas apmeklētāji. Labāko darbu autori saņems apbalvojumus, un viņu radītie attēli tiks izgatavoti kā foto gleznas. Izgatavotās foto gleznas tiks nogādātas skolās un izvietotas skolas telpās.

Lai par projektu uzzinātu plašāka sabiedrības daļa, paredzēti publicitātes pasākumi sociālos tīklos un masu medijos.

No šī gada aprīļa līdz maija beigām norisināsies konkursa darbu iesniegšana un balsošana projekta mājas lapā. Attēlus, kurus šī gada rudenī izgatavos kā foto gleznas, pirms nonākšanas skolās, tiks izrādītas plašākai sabiedrībai izstādēs. Pēc izstāžu īstenošanas, darbi nonāks skolās, lai padarītu skaistākas mācību iestāžu telpas un priecētu skolēnus.

Aicinām Liepupes vidusskolu iesaistīties Latvijas valsts simtgades svinībām veltītā projektā “Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss ”Mana zeme skaistā”, kļūstot par Latvijai nozīmīgu svētku daļu, dodot iespēju skolēniem radoši izpausties, justies piederīgākiem savai dzimtenei un padarīt savu skolu skaistāku.

Tā kā foto gleznas izgatavos par projekta līdzekļiem un nonāks skolās kā dāvinājums, skolām nav jāiegulda savi līdzekļi projekta īstenošanā. Salacgrīvas novada skolām par projekta līdzekļiem plānots izgatavot 30 foto gleznas par kopējo summu 900EUR.Lietuvai 100! 20.02.2018

 

Piektdien, 16. februārī, mūsu brāļu tauta - lietuvieši atzīmēja savas valsts 100 dzimšanas dienu.  Latvieši un lietuvieši ir palikuši pēdējie baltu pēcteči ar radniecīgu valodu, mentalitāti un tradīcijām.  Pie kam, Liepupes vidusskolu saista draudzība ar Velžio ģimnāziju, tāpēc šī diena mums bija ļoti īpaša. 

Liepupes vidusskolā par godu šim notikumam bija izvietots Lietuvas republikas  un Latvijas republikas karogi, iedegtas sveces Lietuvas karoga krāsās. Pusdienu pārtraukumā visa skolas saime sapulcējās, lai uzzinātu nedaudz par Lietuvas vēsturi, un dibināšanu, kā arī lai tiktos ar Ilvu Erkmani, kura  īsta Lietuvas patriote, apguvusi pašmācības ceļā lietuviešu valodu tikai no avīzēm, radio un sarakstes ar lietuviešu draugiem.

Tikšanās ar Ilvu bija ļoti īpaša, jo Ilva pastāstīja par kādu notikumu 1988. gadā, kur piedalījās jauna pusaudžu meitene un viņas brālis- divi latviešu jaunieši, kuri devās uz Viļņu 1988. gada 16. februārī, lai izstaigātu Viļņas vecpilsētu ar dzimtā saglabātu dārgumu -  pirmās Latvijas brīvvalsts sarkan-balti-sarkano  karogu, solidarizējoties ar lietuviešiem viņu tautai tik svarīgajā datumā, un sapņos un ilgās par Latvijas neatkarību. Izrādās, tolaik 14 gadus  jaunā drosminiece ir bijusi pati Ilva.

Ilva mums nolasīja dzeju lietuviešu valodā, parādīja Viļņas pils maketu, kā arī ierunājām sveiciena tekstu mūsu sadraudzības skolai- Velžio ģimnāzijai. Pasākumu noslēdzām dziedot Lietuvas himnu, kuru skolēniem bija iemācījusi Solveiga Boka mūzikas stundās.

Svētdien, 24. februārī  arī mūsu kaimiņi Igauņi svinēs savu 100 dzimšanas dienu.

Lai mūsu kaimiņiem daudz laimes Dzimšanas dienā! 

 Liepupes vidusskolas skolēni apmeklēja Farmācijas muzeju un Bērnu Zinātnes centru "Tehnoannas pagrabi” 20.02.2018

 

 

Liepupes vidusskolas skolēni apmeklēja Farmācijas muzeju un Bērnu Zinātnes centru "Tehnoannas pagrabi”

Farmācijas muzejs ir 18.gs. arhitektūras piemineklis, kurā  bija apskatāma farmācijas un aptieku vēsture.

Muzejā apskatījām sešas ekspozīcijas zāles, kurās apskatāmi aptieku trauki un to evolūcija no sendienām, farmācijas attīstība Latvijā 20.gs. sākumā, farmaceitiskās izglītības sākums un attīstība. Ekspozīcijā iekārtots 1920.-30. gada aptiekas interjers, izmantojot Latvijas Universitātes aptiekas mēbeles un Latvijas ražotie medikamenti starpkaru periodā.

Lai ielūkotos senākā dziedināšanas vēsturē, muzejā iekārtota 18.gs. alķīmiķa laboratorija, dziednieces namiņš un melnā pirts. Muzeja jaunākā ekspozīcija ir padomju perioda Latvijā aptieku asistentu istaba, kāda mūsdienās reti sastopama, jo zāļu gatavošana aptiekā vairs netiek praktizēta. Muzejā  skolēniem bija iespēja ne tikai klausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties.

Raganiņa mums pastāstīja  ārstniecības augu noslēpumus, parādīja pagājušā gadsimta aptieku inventāru, ārstniecības metodes, melnās pirts noslēpumus.

Trakais profesors atklāja Viduslaiku alķīmiķu noslēpumus.

Apmeklētāji nogaršoja veselīgu, aromātisku tēju, paviesojās melnajā zāļu pirtī.

Mēs noskaidrojām, ka Bērnu zinātnes centra “Tehno Annas pagrabi” aizsākumi meklējami 1995. gadā, kad tehniskās jaunrades nama “Annas-2” skolotāji noorganizēja izklaides pasākumus bērniem.

Apskatījām pirmās ekspozīcijas, kuras veidoja kustīgas koka rotaļlietas. Nākamajās ekspozīcijās rotaļlietām pakāpeniski pievienojās ar zinātni saistīti eksponāti, video kaleidoskopi, “milzu fotoaparāts”, “elektroniskais cilvēks” . 

“TehnoAnnas pagrabi” ir pārtapuši par pirmo bērnu zinātnes centru Latvijā un (iespējams) Baltijā. Tehnoloģiju zālē darbojas arī objekti, kas ļauj iepazīt cilvēka maņu orgānu darbību – greizie spoguļi, māja bez sienām, kaleidoskopi un planetārijs. 1.5 stundas bija par maz, lai iepazītu un izmēģinātu visas iespējas. Šī ir vieta ,kur gribas atgriezties vēl un vēl kopā ar draugiem un vecākiem. Paldies skolas direktorei Artai Rubeze par šo brīnišķīgo iespēju.

Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros,  projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001

 14.02.2018                                                                                      Audzinātāju MK vadītāja: Rita Gulbe 

Vairāk bildes no pasākuma skatīt šeit... 


Arhīvs
2018 (8)   
2017 (44)   
2016 (24)   
2015 (2)   
2014 (4)   
2013 (1)   
2012 (1)