Liepupes pamatskola Liepupes pamatskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupespsk@salacgriva.lv
·  Nodarbību saraksts


<< Augusts 2019 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Truši ielūdz uz lasīšanu!
28.01.2019


 

Truši ielūdz uz lasīšanu!

Trešdien 23.janvārī Liepupes pamatskolā satikās divi truši. Viens – no izrādes „Nelūgtie ciemiņi”, ar kuru lasīšanas pulciņš noslēdza nozīmīgu darba posmu -  LNB lasīšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” grāmatu vērtēšanu. Otrs – tūjietes Intas Eglītes mīlulis, viens no 24 angoras šķirnes garaušiem, kuru vilna pārtop siltos adījumos. 

Tikšanās dalībnieki 1.-5.klašu skolēni  ar prieku vēroja atraktīvā Trusīša (Valdis Priede) un viņa ciemiņu domstarpības, prasmi risināt stresa situācijas un pārtapšanu. Uz izrādi bija aicināti arī mazo aktieru vecāki, paldies viņiem par dalību kostīmu darināšanā un emocionālo atbalstu.

Ne mazāks prieks skatītājiem bija noglāstīt pūkaino kažoku reālajam sugasbrālim, pie viena gūstot informāciju par angoras trušu dzīvesveidu un izmantošanu. Čaklā saimniece kā pateicību dāvanā saņēma skolēnu no koka darinātos virtuves piederumus, bet visu lielo trušu saimi aicināja aplūkot savā saimniecībā vasarā.

Čaklākos Bērnu žūrijas 5+ un 9+ grupu lasītājus sveica Liepupes bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zvīne. Tie ir 1.klases skolēni Elīze un Estere Zemiķes,. 4.klases meitenes Estere Zīmele un Paula Bušmane, trešklasnieki Ieva Leincena, Elīza Alksne, Valdis Priede, Agnis Blaževičs, Armands Sprudzāns. Līdz ar pateicību skolēni saņēma darba burtnīcu, kur fiksēt nākošās aktivitātes, jo kopā ar Liepupes bibliotēku uzsāksim dalību jaunā lasīšanas projektā „Mūsu mazā bibliotēka”, ko organizē izdevniecība „Liels un mazs” ar Eiropas Komisijas un ES programmas „Radošā Eiropa” līdzfinansējumu.

Pasākuma noslēgumā atzinības no sākumskolas metodiskās komisijas par regulāru un patstāvīgu lasīšanas paradumu izkopšanu I semestrī  saņēma sākumskolas klašu aktīvākie lasītāji:  Leonora Pavlovska, Marta Vizule, Agnis Blaževičs, Valdis Priede, Ieva Leincena, Diāna Malofeja, Anna Skuja, Elīza Alksne, Armands Isajevs. Daļai skolēnu, kam pirmajā semestrī vēl mazliet pietrūka laika vai pacietības grāmatai pievērsties regulāri, to atgādinās trusīša ielīme dienasgrāmatā. 

Atcerēsimies vismaz 5 ieguvumus no grāmatu lasīšanas: trenējam koncentrēšanās un analītikas spējas, papildinām vārdu krājumu, samazinām stresu, kļūstam radošāki. Paldies visiem lasīšanas atbalstītājiem!

Lasīšanas pulciņa vadītāja Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit...

 

  
      Atpakaļ