Liepupes vidusskola Liepupes vidusskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupesvsk@salacgriva.lv
·  Nodarbību saraksts


<< Februāris 2018 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Ko es guvu no ekskursijas? 13.10.2017

 

Ko es guvu no ekskursijas?

Mēs bijām superīgākajā ekskursijā uz Rīgu (Agnis).

Es guvu pozitīvas emocijas (Pauls).

Es guvu labus iespaidus un uzzināju daudz jauna. Teātris bija baiss. Man patika šautene, kurai bija statīvs (Artūrs).

Izrāde patika no sākuma līdz beigām. Bija interesanti uzzināt ko jaunu, uzzināju dažādus faktus par karu vēsturi (Armands).

Redzēju veco laiku fotogrāfijas, kartes, dokumentus, bruņas, ieročus, kas bija roku darbs (Diāna).

Ekskursijā man patika vislabāk spoks no skapja (Anna).

Izrādē skelets uzvedās dīvaini. Spoks bieži bija mīļš (Lars).

[Teātrī sapratu], ka spoki neko ļaunu negrib (Elīza).

Mēs redzējām izrādē spoku un kara muzejā kara lietas. Man ļoti patika šī ekskursija (Ieva).

Šī ir daļa no 2.klases skolēnu iespaidiem pēc mācību ekskursijas uz Rīgu.

Sākumskolas klases 10.oktobrī apmeklēja izrādi ‘’Kentervilas spoks’’ Leļļu teātrī un Latvijas Kara muzeju.

 Otrā un trešā klase aplūkoja muzeja ekspozīciju, gida pavadībā iepazīstot Latvijas  vēsturi, kur  cauri gadsimtiem vijas kara tēma. Ceturtās un pirmās klases bērni muzeja nodarbībā guva lielāku izpratni par bermontiādes jēdzienu.

Abas ekskursijas daļas palīdzēs dziļāk saprast mācību tēmas par Latvijas vēsturi un latviešu folkloru.

                                                            2.klases audzinātāja Sandra Zaķe

Fotogrāfijas no ekskursijas ... 

  Ekskursija uz Līgatni. 04.10.2017

Ekskursija uz Līgatni.

         14. septembrī dabas zinību pulciņš, 1., 4. un 5. klase devās ekskursijā uz Līgatni. Vispirms apmeklējām Līgatnes dabas takas. Tur mūs sagaidīja gide, kura mūs pavadīja pa Līgatnes dabas parka pastaigu taku un pastāstīja par tur mītošajiem dzīvniekiem un putniem (pūcēm, ūpi, vāveri, lāčiem, aļņiem, mežacūkām …).

Daudzi izmantoja iespēju uzkāpt 22 metrus augstajā skatu tornī. Pēc 2 stundu garās nodarbības bija jāatbild uz gides uzdotajiem jautājumiem par dzirdēto un redzēto dabas parkā.

 

Pēc interesantās nodarbības sekoja pusdienas un fotografēšanās.

 

Tad devāmies apskatīt Līgatnes smilšakmens klintis, kur izkalts liels daudzums alu un  pagrabu.

 Daiga Krūze

Vairāk bildes skatīt šeit... Rudens pārgājieni ar karjeras izglītības ievirzi. 02.10.2017

 

Rudens pārgājieni ar karjeras izglītības ievirzi.

Septembra jauko laiku 2. un 3.klases skolēni izmantoja tālākam un  tuvākam pārgājieniem.

Pagājušajā nedēļā trešklasnieki kopā ar savu audzinātāju Inesi Eglīti devās uz mūsu pagasta lielāko kokapstrādes uzņēmumu ‘’Kāpnes’’. Gatis Gūtmanis un Juris Ozols iepazīstināja skolēnus ar telpām un ražošanas procesu šajā uzņēmumā.  Bērni saprata, ka darbs te nebūt nav viegls, ka tas prasa labas zināšanas un  pacietību. Toties rūpīgi pabeigtais gala produkts – skaistās kāpnes un citas mēbeles iepriecina gan pasūtītājus, gan pašus meistarus.  

Otrās klases skolēni septembra vidū ciemojās pie klasesbiedra, kura ģimenes hobijs ir zirgi, kā arī apmeklēja z/s ‘’Tūjasmuiža’’. Te varējām uzzināt, kur rodas piens, apmeklējām fermu, kas ir pilnībā mehanizēta, papriecājāmies par teliņiem, redzējām, kā top biezpiens, nogaršojām pašu saimniecībā gatavoto jogurtu. Bija grūti saprast, kurš garšīgāks – aveņu vai melleņu, kuru iegādāties? Paldies par šo iespēju saimniecei Kristīnei Mauliņai un meistarei Dacei Ķīkulei!

Tikšanos ar zirgiem otrklasnieki gaidīja ar nepacietību. Un cerētais noteikti piepildījās – gan zirdziņu barošana, gan paraugdemonstrējumi, gan izjāde deva neaizmirstamu iespaidus, kurus vēlāk vēlreiz atcerējāmies skolā, skatoties fotogrāfijas. Un tāpēc aizmirsās arī garā ceļa grūtības, un godam nopelnīti bija diplomi par izturību 5,5km garajā maršrutā, savstarpējo izpalīdzību un drosmi, pirmoreiz sēžoties baltās skaistules Dipadas Dapadas mugurā. Paldies zirgu saimniecei Līgai Vilnei  par šo iespēju, plašo informāciju un prasmīgo organizāciju!

Centīsimies apciemot vēl citus prasmīgus darba darītājus, lai priekšstats par dažādām profesijām veidotos arvien daudzpusīgāks, bet mūsu pārgājienu varat vērot galerijā.

2.klases audzinātāja Sandra Zaķe

Vairāk bildes skatīt šeit... 

 Miķeļos - par tradīcijām un padarīto 02.10.2017

 

Miķeļos - par tradīcijām  un padarīto

Sākumskolā 29.septembrī atzīmēja Miķeļus – rudens ražas laiku. Kopīgi izskanēja dziesmas un rotaļas, skolēni atgādināja senos ticējumus, kā novērojumi rudenī ietekmē turpmāko gadu.

2.klase pārbaudīja savas prasmes arī praktiskā darbā. Katram bija jāmizo burkāns, lai tiktu pie veselīgas sulas, jādegustē sulu kokteiļi un jāmēģina noteikt sastāvu līdzi nestajiem, ar vecākiem kopā pagatavotajiem gardumiem. Interesantu uzdevumu bija sagatavojusi Anna kopā ar savu mammu – klasesbiedriem vajadzēja salīdzināt divu pavisam līdzīgu odziņu – dzērveņu un brūkleņu garšu. Pēc tam veselīgo dzērvenes skābumu varēja saldināt ar šī gada medu. Elīza mājās bija pagatavojusi ‘’kartupeļus’’, kuri tomēr visiem garšoja pēc šokolādes! Pārsteigums, ka arī Ievas konfektītēm sastāvs bija gluži tāds pats, kamēr izskats pavisam atšķirīgs. Diānas mammas ceptās kūkas kā pasakā te bija, te pazuda, gluži kā uz burvju mājienu!  Pētot vārpas, bija ko padomāt , kādas tad  īsti izskatās auzas, no kurām Artūra mamma bija gatavojusi cepumu ‘’ezīšus’’?  Pie galda kopīgā sarunā ar vecākiem, daloties pieredzē skolēni paplašināja savu redzesloku, izjuta, izgaršoja, godāja rudeni. Paldies vecākiem par ieguldīto laiku un līdzekļiem, kopīgi gatavojot un svinot svētkus!

Kamēr vecāki un skolotāja pārrunāja mācību un audzināšanas jautājumus, otrklasnieki veidoja savu ‘’oranžo Jumīšu armijas’’ vīriņu. No kā? Protams, no burkāniem, kas šogad padevušies visvisādās interesantās formās. Tagad veseli 12 labklājības, pārticības, veiksmes simboli rotā klases telpu, rosinot turēt godā tradīcijas un stiprinot kopīgas darbošanās enerģiju. Varbūt nākošreiz jādodas ciemos pie bitenieka, lai noskaidrotu, kā viņš tās bitītes komandē, lai sanestu tieši liepu vai viršu medu?

2.klases audzinātāja Sandra Zaķe

Vairāk bildes no pasākuma skatīt šeit... Pirmsskolas 6-gadīgo bērnu izlaidums 06.06.2017

 

Pirmsskolas 6-gadīgo bērnu izlaidums

 

Pavasarī, kad zied visa pasaule, ir skaistais izlaidumu laiks. Pirmais izlaidums Liepupes vidusskolā notika jau 1.jūnijā, kad pašu pirmo izglītības posmu beidza paši mazākie skolas skolēni – 6-gadīgie bērni. 

Izlaiduma svinīgā daļa norisinājās skolas aktu zālē. Mazie bērni kopā ar pirmsskolas skolotāju Agniju Bronku un mūzikas skolotāju Solveigu Boku bija sagatavojuši nelielu koncertiņu. Bērni sirsnīgi pateica PALDIES  skolotājiem par ikdienas mācīšanu, par kopā būšanu, pateica PALDIES vecākiem par ikdienas rūpi un mīlestību.

Svinīgajā daļā skanēja gan dzejoļi, gan dziesmas, gan labi vārdi. Pēc svinīgā pasākuma sekoja saviesīgā daļa. Pie bērniem ieradās pati Pepilota Viktorija Rullgardīna Krisminta Eiframa Garzeķes meita jeb vienkārši Pepija. Pepija kopā ar bērniem piedalījās dažnedažādās atrakcijās, veica dažādus eksperimentus – taisīja vulkānu, jauca krāsas, izklaidēja bērnus, kopā ar bērniem un vecākiem dziedāja un dejoja.

PALDIES visiem, kas bija un būs kopā ar mums!

Lai veiksmīgas un zināšanu pilnas skolas gaitas!

Pirmsskolas skolotāja Agnija Bronka

Vairāk bildes no pasākuma skatīt šeit... 


Arhīvs
2017 (6)   
2016 (14)   
2015 (7)   
2014 (16)   
2013 (1)