·  Nodarbību saraksts

Miķeļdiena Rūķu namā 01.10.2018

Zīles krīt paukšķēdamas,
Āboli būkšķēdami,
Lietus grabina pie loga rūts,
Un čab dzeltenās rudens lapas,
Dzērves debesīs aizkliedz vasaru...
Tas liecina Miķeļu laiks ir klāt.

Rūķu nama 4-gadīgo bērnu grupiņa no 25.-28. septembrim atzīmēja Miķeļus  -rudens ražas laiku.

Nedēļas sākumā bērni kopā ar vecākiem izveidoja dažādus veidojumus no rudens veltēm, kurus izlikām izstādē grupiņas telpās.

Nedēļas garumā darbojāmies, izzinājām, mācījāmies par to, kas izaug mūsu dārzos. Bērniem bija iespēja aptaustīt, apskatīt, pasmaržot un pat pagaršot vairāk nekā desmit dažādus dārzeņus, kurus sagādāja audzinātāja un auklīte Ieva. Dārzeņu degustācijā bērniem visvairāk garšoja burkāni, bet kālis bija nepazīstamo dārzeņu grozā.

Ciemojāmies arī pie Rūķu nama mazākajiem bērniem, lai kopīgi ietu rotaļās un nodziedātu  rudens dziesmas, kuras sagatavoja kopā ar skolotāju Solveigu. Kopīgi minējām mīklas, kuras bija sagatavojušas Rūķu nama audzinātājas.

Par spīti tam, ka rudens vēji aizpūta elektrību, Miķeļu nedēļa pavadīta godam.

4-gadīgo bērnu grupiņas audzinātāja Liene

Mini mīklu, Miķelīti 01.10.2018

Mini mīklu, Miķelīti –

šāds nosaukums bija dots Liepupes pamatskolas 1.-4.klašu un 5 un 6 gadīgo bērnu kopīgajam pasākumam 28.septembrī par godu Miķeļdienai.

Dziesmas par Miķeļu tradīcijām senos laikos un rudens jokiem arī mūsdienās bērni bija iemācījušies dziedāt un izspēlēt kopā ar skolotāju Solveigu.

Tradicionālo latviešu folklorā sakņoto mīklu minēšana un zīmēšana sākās jau nedēļu iepriekš katrā klasē. Izstādi kuplināja arī individuāli radošie darbiņi no dārzeņiem un citām rudens veltēm. Par izdomu un patstāvību uzslava Esterei un Elīzei (1.klase), Valdim, Armandam un Artūram (3.klase), Viesturam un Keitai (4.klase), kā arī pirmsskolniekiem Andrijam un Agrim.

Skolotāja Ramona vadīja minēšanu, kur jāliek lietā mēle un deguns, lai atpazītu veselīgos dārzeņus – degustāciju. Visvieglāk bija noteikt burkāna un paprikas garšu, bet, izrādās, daži bērni nekad nebija nogaršojuši kāli un rutku! Lai visiem zināšanas papildinās arī šajā mācību gadā, skolotāja katram bija izaudzējusi Laimes pupu, ko nopelnījām jautrā rotaļā.

Piemērotu cienastu svinētājiem bija sagādājusi skolas direktore – mielojāmies ar Lielezera maiznīcas svētku raušiem un medu. Oktobrī skolēni piedalīsies Putras programmā un turpinās iepazīties ar veselīgiem produktiem.

Sākumskolas skolotāja Sandra Zaķe

Ejam bitēs un taisām no māla 08.06.2018

Ejam bitēs un taisām no māla

Iepazīstot profesijas to praktiskās pielietošanas vietā (ESF  projekts Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”), 24.maijā Liepupes sākumskolas klases apmeklēja keramiķa Arņa Preisa plašo lauku sētu.

Jau iepriekš zinot, ka saimnieks nodarbojas ar biškopību, tomēr bijām pārsteigti, cik liela ir viņa iekoptā drava. Stāstījumā uzzinājām dažādus interesantus faktus par bišu darbošanos un biškopim nepieciešamajām prasmēm, lai tiktu līdz saldajam kārumam. Rīta agrumā bites bija aizņemtas ar savu darbu, un skolēni pietiekami uzmanīgi, lai nebūtu jāizbauda arī kāds sāpīgs dzēliens.

Lai gan bērniem par keramiķa amatu jau priekšstats bija, tālākā apmeklējuma laikā tas kļuva daudz dziļāks un pamatotāks. Sajūsminoties par darba galarezultātiem, pakāpeniski varēja izsakot, kā rodas skaistie māla darinājumi, sākot no virpas līdz apdedzināšanas ceplim. Ieinteresētākie skolēni paši izmēģināja, ko viņu rokās dara gaišais māla pikucis, citus ielīksmoja jau gatavo svilpaunieku treļļi.

Katram šajā ekskursijā radās viedoklis, kas būs pamats tālākai interesei izvēlēties savu nākotnes nodarbošanos.

Skolotāja Sandra Zaķe

Ekskursija uz Rīgu 31.05.2018

Ekskursija uz Rīgu

Sākumskolas klases 8.maijā brauca uz Rīgu. Mēs bijām uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Man muzejā vislabāk patika veco laiku pulksteņi.

Mēs arī bijām uz rotaļlaukumu Barona ielā. Man rotaļlaukumā vislabāk patika batuts un trose. Mūsu galvenais notikums bija Teātra izrāde "Emīls un Berlīnes zēni". Izrādē man vislabāk patika kad Emīls un Berlīnes zēni atrada 120 markas.

Man ļoti  patika ekskursija. Es gribētu atkal braukt, jo bija ļoti interesanti.

Ieva  Leincena, 2. klase

Grāmatu detektīvs 26.04.2018