Liepupes pamatskola Liepupes pamatskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupespsk@salacgriva.lv


<< Maijs 2020 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
<- Atpakaļ

Dejotāju koncerts 'Ak pavasar!' Liepupes vidusskolā

22.maijā Liepupes vidusskolā notika tradicionālais deju kolektīva ‘’Liepupīte’’ visu vecuma grupu dejotāju atskaites koncerts "Ak pavasar!" , kas šoreiz tika veltīts Starptautiskajai ģimenes dienai. Tajā piedalījās arī Liepupes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs ‘’Ulubele’’. Abu kolektīvu vadītājs jau ilgus gadus ir Jānis Trezuns, koncertmeistare Sandra Budeviča (viņa diemžēl šoreiz nevarēja piedalīties, jo bija jābūt citā koncertā).      

Koncerta ieskaņā skanēja ieraksts, kurā Ņina Andže lasīja savu sacerēto dzejoli ‘’Liepupes sirds’’ – tas bija īpaši aizkustinošs un sirsnīgs mirklis. Koncertu atklāja deju kolektīva ‘’Liepupīte’’ pirmsskolas grupas dejotāji. Koncerta vadītāja Inese Broka ievadā uzsvēra, ka dzīves galvenais uzdevums ir iemācīties dot un pieņemt mīlestību un ka mīlēt cilvēks iemācās ģimenē – tā ir viņa spēka avots. Liepupes ģimenes, savukārt, smeļas spēku dejā – dejo bērni, brāļi, māsas, mammas un tēti. Tādas Liepupē ir Trezunu, Pavlovsku, Bērziņu, Janišu, Āboltiņu, Jokstu, Mauliņu, Kolu ģimenes, visa plašā Viļņu dzimta (visas nemaz nav iespējams nosaukt, jo tādas ir bijušas un būs!), kas kopā ir ne tikai priekos un bēdās, bet arī koncertos un deju svētkos.    

Koncertā dejotāji nodejoja 19 dejas: mazo pirmsskolēnu aizkustinoši neveiklie soļi mijās ar sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas dejotāju noslīpētajām kustībām, bet īstu aplausu vētru izpelnījās vecākās grupas dejotāji pēc dejas ‘’Es izjāju prūšu zemi’’, kurā dejoja arī pats deju kolektīva vadītājs Jānis Trezuns. Skatītāju bija ļoti daudz – vecāki, vecvecāki, skolotāji, draugi, radi un kaimiņi.    

Pauzēs starp dejām I.Broka sarunājās ar skolotāju Ivetu Špūli, kas ir bijusi kopā ar savas audzināmās klases dejotājiem pilnīgi visos koncertos, ar pašiem dejotājiem un vecākiem, un visi viņi atzina, ka spilgtākie iespaidi pa šiem gadiem ir bijusi piedalīšanās Dziesmu un deju svētkos un deju lieluzvedumā "No zobena saule lēca" un ka īsākais ceļš uz laimi ir dejošana.    

Pēc koncerta visi dejotāji nostājās lielajai "ģimenes bildei"un teica pateicības vārdus Jānim Trezunam, cilvēkam, kam vārds deja nozīmē – dzīve. Pateicoties viņam, Liepupes vidusskolā dejo gandrīz visi! Īpašu paldies saņēma arī skolotāja Ilona Trezune par pašaizliedzīgu atbalstu. Paldies skolotājām Marikai Skujai un Dignai Čuikovai par oriģinālo zāles noformējumu!     

Skolas direktore Arta Rubeze apsveica XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekus: deju kolektīva "Liepupīte" 3. – 4.klašu grupas un 5. – 9.klašu grupas dejotājus un viņu skolotāju Jāni Trezunu, kā arī Salacgrīvas novada Liepupes un Salacgrīvas vidusskolu apvienoto 5. – 9.klašu kora dalībniekus un viņu skolotāju Solveigu Boku. Apsveikuma vārdus teica arī Liepupes pagasta pārvaldnieks Aivars Ilgavīzis, Liepupes pagasta tautas nama vadītājs Andris Zunde un bijušais Liepupes vidusskolas direktors Žanis Andže.     

Pēc koncerta vecāki kopā ar saviem bērniem, skolotāji un ciemiņi varēja atpūsties un dejot ballē, kurā spēlēja kapella "Trešā brigāde". Par to liels paldies skolas direktorei Artai Rubezei!     

Paldies visiem – skolēniem, vecākiem un skolotājiem - par sadarbību! Veidosim savu pasauli no deju soļiem un izdejosim to, jo deja ir vienīgais mākslas veids, kurā mēs paši esam instruments.

Liepupes vidusskolas skolotāja Inese Broka