Liepupes pamatskola Liepupes pamatskola
"Veiksmes", Liepupes pagasts, Salacgrīvas novads, Latvija LV-4023
+371 6402 0376
+371 6402 0354
liepupespsk@salacgriva.lv


<< Jūnijs 2020 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

2016

Akcija „Esi redzams!” 16.12.2016

Akcija „Esi redzams!”

          Decembrī skolā norisinājās akcija „Esi redzams”

Klašu stundās skolēni gatavoja plakātus, kur pierādīja atstarotāju nepieciešamību. Skolēni pievērsa uzmanību detaļām, kur būtu jāpieliek atstarotāji, lai autovadītāji diennakts tumšajā laikā varētu laicīgi pamanīt gājējus.

Pirms izzinošo plakātu veidošanas tika pārrunāti ceļu satiksmes noteikumi, tika skatīti pamācoši video, tika vadītas aktīvas diskusijas. Skolēni pētīja, kuri atstarotāji ir labāki, kuri labāk pamanāmi.

Akcijas laikā skolēni un skolotāji paši gatavoja savu atstarotāju. Katrs varēja radīt savu dizainu, savu vienīgo un neatkārtojamo atstarotāju. Ekoskolas koordinatori novērtēja darbus un labāko darbu autori saņēma atzinības rakstu, bet klases, kuras piedalījās akcijā, saņēma pateicības rakstu par atbildīgu attieksmi pret savu un citu drošību.

Paldies skolēniem par to, ka viņi domā, kā radīt drošāku vidi sev apkārt, kā pasargāt sevi un citus.Ekoskolu Rīcības dienas 2016 Liepupes vidusskolā 10.11.2016

IEPAZĪSTI, IZSMARŽO, IZGARŠO!

Pirmdien, 7.novembrī 11.klases skolēni Gita Kerolaine Ercika un Inguss Mārtiņš Janišs organizēja skolā pasākumus, kas bija veltīti veselīgam uzturam un skolēni iegūtu  vairāk informācijas par Latvijā audzētiem dārzeņiem, to uzturvērtību un garšīgām salātu receptēm. 5. – 9.klašu skolēni kopā ar savām klases audzinātājām  jau piektdien klases audzināšanas stundās gatavoja informatīvi izglītojošas prezentācijas un plakātus  par kāļiem, kāpostiem, bietēm, ķirbjiem un burkāniem. Katra klase izlozēja savu dārzeni un kārtas numuru prezentāciju laikam. Pirmdien katrā starpbrīdī skolēni iepazīstināja vienaudžus ar savu dārzeni, uzcienāja katru ar svaigi, gabaliņos sagrieztu dārzeni.

Prezentācijās bija gan informācija, gan tautas dziesmas, dziesmas un dejas. Skolēni mājturības stundās gatavoja garšīgus un interesantus dārzeņu salātus. Pasākuma noslēgumā bija salātu konkurss, kurā piedalījās visa skola un skolas viesi.

Visiecienītākie salāti bija pagatavoti no burkāniem, vieni no garšīgākajiem bija pagatavoti no sarkanām bietēm, visinteresantākie salāti – no ķirbjiem, neparastie – no kāļiem un kārdinošie – no kāpostiem. Paldies visiem konkursa dalībniekiem un degustētājiem! Mums ir jaunas un ļoti interesantas garšīgo dārzeņu receptes!

 Vairāk bildes skatīt šeit ...

 

 Iepazīsti Latvijas dārzeni 04.11.2016Liepupes vidusskolas vides izvērtējums 31.10.2016

Salacgrīvas novada Liepupes vidusskola veidojusies pakāpeniski- Liepupes skola  ēka nodota ekspluatācijā 1981.gadā. 6.oktobrī mācības uzsākuši izglītojamie no trijām nelielām apkārtnes skoliņām- Duntes, Liepupes un Tūjas pamatskolas.

                1983.gadā skola tika reorganizēta par vidusskolu. Liepupes  vidusskola ir vienīgā mācību iestāde Liepupes pagastā un vienīgā lauku vidusskola novadā. Tā atrodas 2,5 km no VIA Baltica maģistrāles; līdz Rīgas jūras līcim 5 km, līdz rajona centram Limbažiem 25 km, līdz Rīgai 70 km. Tuvākās mācību iestādes – Limbažu  novada ģimnāzija, Limbažu sākumskola,  3.vidusskola – 25 km, Rīgas rajona Zvejniekciema vidusskola – 20 km, Saulkrastu vidusskola – 25 km. Salacgrīvas vidusskola- 47 km.

Liepupes vidusskola šogad svinēja 35 gadu jubileju, līdz ar to var secināt, ka ēka ir salīdzinoši jauna. Skolā bērni mācās no 1,5 gadu vecumā līdz 18 gadu vecumam. Ēkā atrodas dienas centrs „Rūķu nams”, ir obligātās pirmsskolas izglītības grupas un, protams, skola no 1. līdz 12.klasei.

Atkritumi

Skolā saražoto atkritumu daudzums ir 27-30  m3 gadā. Pie skolas ir 1 atkritumu tvertne, kura tiek izvesta divas reizes mēnesī, katru reizi vidēji 1,5 m3 atkritumu. Par atkritumu izvešanu ir noslēgts līgums ar SIA „ZAAO”.

Pamatā atkritumus veido roku dvieļi,  sadzīves atkritumi, skolas piena iepakojums.

Skolā pie ēdamzāles, un pirmā stāva tualetēs  mazgājot rokas, papīra dvieļus vairs neizmanto, jo pielikti roku žāvētāji, pakāpeniski tiek plānots visā skolā atteikties no papīra roku dvieļiem.

Skola turpina iesaistīties SIA „ZAAO” organizētajā otrreizējā pārstrādei derīgo materiālu vākšanas akcijā „Dabai labu darīt”. Katrā klasē ir izvietota kartona kaste, kur izmest izlietoto papīru, lai tas nonāktu otrreizējai pārstrādei – makulatūrā.

Piezīmēm klasēs tiek izmantota izlietotā papīra otrā puse. Notiek sadarbība ar skolēnu vecākiem, kuri strādā iestādē, kur ir papīru atgriezumi (piemēram, tipogrāfijā). Vecāki mums piegādā dažādus papīru atgriezumus, kartona kastītes u.c. materiālus, kurus varam izmantot gan zīmēšanai, gan rakstīšanai, gan rokdarbiem un aplicēšanai.

Šajā mācību gadā skola ir iesaistījusies „Zaļās jostas” otrreizējās izejvielas vākšanas  konkursā „Tīrai Latvijai”. Skolā ir iespēja nodot izlietotās baterijas pārstrādei.

Liepupes vidusskolā notiek daļēja atkritumu šķirošana.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Vācam makulatūru.

Vācam un nododam izlietotās baterijas.

Kopējot tiek izmantotas papīra abas puses.

Skolēni ir izglītoti atkritumu šķirošanas jomā.

Ieviests atkritumu šķirošanas paradums – šķirot papīru.

No savāktām lapām un augiem izveidot komposta kaudzes.

Enerģija

Kā jau jebkurā sabiedriskā ēkā, arī mūsu skolā tiek patērēts daudz enerģijas. Protams, skolēni tiek mudināti pārraudzīt, lai netiktu lieki tērēta elektrība, bet tik un tā gada kopējā maksa par elektrību ir 12000 eiro. Veicot vides novērtējumu, apsekojām, vai elektrība netiek tērēta telpās, kurās neviens neatrodas, vai elektroierīces tiek izslēgtas, kādā stāvoklī ir labierīcības, vai netek ūdens, vai nav bojātas ūdenstvertnes podiem. Izpētījām, vai siltums neizplūst ārā pa spraugām un atvērtām durvīm.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Lielākajā daļā telpu elektrība tiek izslēgta, kad tajās neviens neatrodas, bet ne 100%.

Skola ir siltināta  pirms 14 gadiem.

Izgatavot atgādinošus uzrakstus, par elektrība taupīšanu.

Novērst nekvalitatīvu celtniecības darbu rezultātā gar logiem izveidojušās plaisas, spraugas, pa kurām ieplūst aukstais gaiss.

Nomainīt skolas ārdurvis, tās laiž iekšā auksto gaisu.

Ūdens

Skolā ūdens tiek patērēts daudz, vidēji 1800 m3 naudas izteiksmē gada laikā  par ūdens un kanalizācijas izdevumiem skola tērē 5314 eiro. Viena m3 izmaksas 2,95 eur. Skolēniem ir pieejams Sia „Edensprings Latvija ” dzeramais ūdens, kaut gan krāna ūdens ir pietiekami kvalitatīvs, lai to varētu arī dzert. Santehnika skolā ir darba kārtībā, ja kāds pods sāk tecēt vai krāns sāk pilēt, tas nekavējoties tiek salabots.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Labs kvalitatīvs ūdens.

Laistīšanai tiek izmantots ūdens no caurulēm, varētu ierīkot lietu ūdens savākšanas cisternas.

Izglītojot skolēnus, samazināt patērētā ūdens daudzumu.

Transports

Skolēni uz skolu dodas dažādos veidos – ar sabiedrisko transportu, ar skolēnu autobusu, ar kājām, vecāki atved ar mašīnu, vai paši atbrauc ar velosipēdu. Pēc veiktā pētījuma, secinājām, ka lielākais skaits skolēnu un darbinieku uz skolu dodas ar skolēnu autobusu. Šogad esam samazinājuši autobusa reisu skaitu, līdz ar to domājot par mazāku vides piesārņojumu. Mūsu vidusskolas īpatnība ir tāda, ka pagasta teritorija ir plaša, līdz ar to bērniem līdz skolai ir jāmēro diezgan garš ceļš, ko ir grūti izdarīt ar kājām, tādēļ ir nepieciešams skolēnu autobuss.

Pie skolas atrodas valsts vietējais ceļš V137. Satiksmes intensitāte nav ļoti liela, bet tik un tā, domājot par skolēnu drošību, pirms skolas ir uzstādītas ātruma ierobežošanas zīmes. Ir plānots ierīkot gājēju un velo celiņu līdz pagasta centram.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Siltajā laikā liels skolēnu skaits uz skolu dodas ar velosipēdu.

Katru gadu, sadarbojoties ar CSDD, skolas telpās  ir iespējams nokārtot velosipēda vadītāja apliecību.  

Jāpaplašina velosipēdu novietne, izvietojot stendus.

Mudināt tuvāk dzīvojošos bērnus un darbiniekus uz skolu doties ar kājām vai velosipēdu.

Mudināt tos, kuri brauc ar personīgo auto, paņemt savā mašīnā vēl kādu līdzbraucēju.

Izglītot vecākus, kā pareizi izlaist savu bērnu no automašīna pie skolas vārtiņiem, lai viņam nav jāšķērso ceļš.

Autostāvvietas paplašināšana, lai vecāki varētu droši savus mazos pirmsskolas bērnus ievest skolā.

Veselīgs dzīvesveids

Domājot par veselīgu dzīvesveidu, skola piedalās akcijās „Skolas auglis” un „Skola piens”. Visi bērni ēd pusdienas, brīvpusdienas saņem obligātās pirmsskolas izglītības skolēni, skolēni 1.-4. klasei, kā arī maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērni. Skolas pusdienas tiek gatavotas ļoti kvalitatīvi un garšīgi, virtuve dārzeņus un augļus iepērk no vietējiem ražotājiem. Cik vien tas ir iespējams, pusdienu gatavošanā tiek izmantoti āboli no skolas ābeļdārza, pie skolas augošās cidonijas, aronijas un upenes.  Skolā bērni var paēst brokastis, pusdienas un launagu. Skolā nav kafejnīcas, līdz ar to skolēniem nav iespējas iegādāties neveselīgu pārtiku un našķus. Skolas ēdienkarte tiek izlikta pie ziņojumu dēļiem un tiek publicēta e-klasē. Ēdienkarti apstiprina skolas ārsts.

Domājot par pareizu uzturu, piedalāmies „Putras dienas” projektos, kur skolēnu uzzina gan par pareizu un veselīgu uzturu, gan paši vāra un degustē dažādas putras.

Skolēniem ir pietiekama iespēja izkustēties, skolai ir liela sporta zāle un stadions. Siltā laikā sporta stunda notiek ārā. Pie skolas ir arī volejbola laukums un basketbola laukums, kurš piemērotos laika apstākļos pārtop par slidotavu. Mūsu skolēni regulāri piedalās dažādos sporta pasākumos – Olimpiskā diena, Tūrisma diena Krimalniekos pie jūras,  krosi, Olimpiskā Lāpa u.c. Šogad skolā ir pieejama arī veselības vingrošana.

Domājot par skolēnu labklājību, skolā ir iekārtota atpūtas istaba, kurā bērni paši izvēlas veidu, kā atpūsties, citi vienkārši  atlaižas sēžammaisos, sēž uz dīvāna, citi klausās mūziku, citi spēlē novusu.

1.-4. klase katru dienu pagarinātās dienas grupā 1 stundu pavada ārā.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Pusdienu gatavošanā tiek izmantoti vietējie dārzeņi.

Dažādas iespējas sportot.

Iespēja nokārtot velo tiesības.

Mudināt skolēnus vairāk iepazīt vietējos dārzeņus un augļus, vairāk tos lietot uzturā.

Iesaistīt sporta aktivitātēs tos bērnus, kuri nepiedalās nevienā sporta pulciņā.

Iesaistīt visus skolēnus velo braukšanas dienā.

Skolas vide un apkārtne

Skolas vide ir tīra un sakopta. Skolai apkārt  ir 5,2 hektāru labiekāŗtota teritorija, kura bagātīgi apstādīta ar košumkrūmiem un kokiem, daudzgadīgajām puķēm. Ir plašs ābeļu dārzs, cidonijas, aronijas, upenes un plūmes.  Svaigo gaisu nodrošina netālu esošā jūra un priežu audzes.

Skolas teritorija ir daļēji iežogota, tajā atrodas gan sporta laukumi, gan 2 rotaļlaukumi. Mazais rotaļlaukums ir vēl papildus iežogots, lai pirmsskolas bērni tur justos droši.  Gan pirmsskolas, gan skolas bērni daudz laika pavada svaigā gaisā- sporta stundas, pagarinātās dienas grupas laikā, pastaigas, vērojumi dabā.

Veicot apkārtnes izvērtējumu, skolēni neatrada nevienu zemē nomestu atkritumu. Skolēni un skolotāji, uzturoties telpās, velk maiņas apavus.

Skolas iekštelpas tiek intensīvi noslogotas, tāpēc regulāri tiek vēdinātas, veikta mitrā uzkopšana. Skolas ēka ir celta 1981. gadā ar gaišiem, lieliem logiem, plašam telpām.

Katru gadu iesaistāmies Lielajā talkā, kad vācam atkritumus Liepupes pagastā un LVM, kā arī sakopjam Liepupes pilskalna teritoriju, palīdzam sakopt Liepupes muižas apkārtni, baznīcas dārzu un Minhauzena muzeja teritoriju.

Skolas teritorijā ir lapene, kurā siltā laikā tiek vadītas mācību stundas, netālu atrodas Liepupes ezers, uz kuru pastaigā pētīt pīles un gulbjus dodas pirmsskolas un sākumskolas bērni. Liepupes ezers tiek izmantots supošanas dienā, kad skolēni pieredzējuša instruktora uzraudzībā varēja vizināties ar Sup dēļiem.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Sakopta, tīra vide.

Mudināt skolēnus vairāk iesaistīties vides sakopšanā, rudenī lapu grābšanā.

Skolas telpu tīrīšanā izmantot ekoloģiskos tīrīšanas līdzekļus un mikrošķiedras lupatiņas.

Mežs

Pie Liepupes vidusskola atrodas parks, kuru sāka ierīkot pirms 35 gadiem, kad uzcēla skolu. Skolas parkā un apkārtējā teritorijā aug ozoli, liepas, bērzi, kļavas, pīlādži, egles, priedes un citi koki un krūmi. Pie skolas katru gadu tiek stādīti jauni koki un krūmi. Šogad iestādīja 5 hortenzijas.

Liepupes vidusskola jau 7 gadu iesaistās LVM organizētajā mammadaba meistarklasē „Izzini mežu”. Skolēni dodas mežu izzinošās ekskursijās, gatavo putnu būrus, stāda mežu, vāc atkritumus mežā.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Pie skolas ir skaisti sakopta teritorija ar koku un krūmu stādījumiem.

Pie kokiem un krūmiem izlikt nosaukumus, lai skolēni varētu iemācīties koku nosaukumus.

Visām klasēm iesaistīties mammadaba meistarklasē.

Klimata pārmaiņas

                Lielākā daļa skolēnu uz skolu dodas ar skolas autobusu. Tā kā pagasta teritorija ir diezgan plaša, autobuss veic no rīta vienu reisu, bet pēcpusdienā divus reisus. Pagājušogad pēcpusdienās autobuss veica 3 reisus, šogad esam saplānojuši mācību stundas un ārpusstundu nodarbības tā, lai samazinātu šo reisu skaitu.

                Skolas virtuve dārzeņus iepērk no vietējiem tirgotājiem, līdz ar to pārtika piegāde no tuvākā apkārtnes ir videi draudzīgāka.

                Mudinām skolēnus sporta tērpu pārnēsāšanai izmantot vai nu auduma maisiņus, vai tam paredzētas somas.

Stiprās puses

Uzlabojamās jomas

Pārdomājot atsevišķas darbības, samazinām kaitīgo auto atgāzu ieplūšanu gaisā.

Informēt skolēnus, kā samazināt kaitīgo gāzu ieplūšanu atmosfērā (nelietot pūšamos dezodorantus, nepūst matu laku u.c.).

Rīkot informatīvas kampaņas, lai vērstu skolēnu uzmanību par klimata pārmaiņām.Liepupes vidusskolas vides kodekss 31.10.2016

 

Liepupes vidusskolas vides izvērtējums:   skatīt šeit....6.klase „Putrojas” 31.10.2016

           

10.oktobrī visā Latvijā svin Putras dienu, un tā kā oktobri var uzskatīt par putras mēnesi, 6.klases skolēni visu šo mēnesi aktīvi iesaistījās projektā.

Visiem šķiet, kas tur ko nezināt, kas ir putra, no kā to gatavo, bet, kad audzināšanas stundā noskatījāmies prezentāciju par graudaugiem, uzzinājām ļoti daudz jauna. Mūsdienas reti kuram mājā tiek audzēti graudi, līdz ar to skolēniem (arī skolotājaiJ) grūtības sagādāja noteikt, kuri graudaugi ir attēloti katrā no attēliem. Secinājām, ka rudenī būs jāiet pārgājienā pētīt, kā graudaugi izskatās dabā.

Pēc lekcijas noskatīšanās un diskusijām sekoja erudīcijas konkurss, kurā skolēni sadalījās pa grupām un demonstrēja savas zināšanas. Uzvarēja, protams, draudzība.

Veicot aptauju klasē, secinājām, ka mūsu klasē putru ēd 100% skolēnu, tas ir – visi. Mīļākās putras izrādījās - mannā putra un auzu pārslu putra. Priecēja fakts, ka daži skolēni paši prot sev uzvārīt putru.

Skolēniem bija arī mājas darbs – pagatavot savu mīļāko putru un iesūtīt foto. Iesūtītos foto variet apskatīt galerijā.

Skolēni saņēma jaukas dāvaniņas – ātri vārāmās putras paciņu un graudaugu batoniņu. 

6.klases audzinātāja Agnija Bronka

Vairāk bildes skatīt šeit ... Zoozīļuks 2016 26.10.2016

    Šogad Rīgas Zooloģiskais dārzs aicināja skolēnus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā „Zoozīļuks 2016”.  Noskaidrojām, ka ar ozolzīlēm mielojas brieži, žirafes, brūnais lācis, dažādi grauzēji, bet ar svaigiem ozolu dzinumiem dažādi kukaiņi. Dabaszinību pulciņa dalībnieki nolēma palīdzēt Zooloģiskajam dārzam vākt krājumus ziemai. Pēc stundām ne tikai dabaszinību pulciņa dalībnieki, bet arī citi sākumskolas skolēni devās lasīt zīles pie skolas parkā augošajiem ozoliem. Bija arī skolēni, kuri  iesaistīja ģimeni un atnesa uz skolu zīles. Liels paldies Zanei (3. klase), Kristiānai (2. klase), Artūram (1. klase),  Paulai (4. klase), Agnim  (1. klase),  Arnim (3. klase),  Gabrielam  (2. klase).

Visi kopā savācām 146 kg ozolzīļu.

Daiga Krūze, dabaszinību pulciņa vadītāja

 

Vairāks bildes skatīt šeit ... Interesanti uzdevumi dabā 26.10.2016

 

26.septembrī   Liepupes vidusskolas 1.-4. klašu skolēni  kopā ar  Dabas aizsardzības pārvaldes  Ziemeļvidzemes vides izglītības centra vadītāju Intu Somu un vecāko vides inspektoru Guntaru Viļļu veca  interesantus uzdevumus, lai dabā mācītos un iegūtu jaunas zināšanas. 

   1.un 2. klases bērni, kopā ar Intu Somu, nostiprināja esošās  un  ieguva jaunas zināšanas  par kokiem  - ozolu, liepu un bērzu. 

Nodarbību beidzot, visi zīmēja ar krāsainām koku lapām. Bērniem prieks un izbrīna par  lapu dāvāto krāsu.

     3.un 4.klases skolēni  noskaidroja , kas ietekmē gaisa kvalitāti un, ka ķērpji dabā ir rādītājs gaisa kvalitātei. Pētot ķērpjus skolas apkārtnē skolēni secināja, ka gaiss, ko elpojam,  ir tīrs.

   Visiem prieks par interesantajām nodarbībām un gūtajām zināšanām. Paldies Intai Somai!

 Inese Eglīte

Vairāk bildes skatīt šeit ... Dabaszinību pulciņa paveiktais 20.10.2016

     

     2015. gadā dabaszinību pulciņš piedalījās projektu konkursā, kurā saņēma 500 € dāvinājumu no AS "Latvijas valsts meži".
    Jūnijā pulciņa dalībnieki devās ekskursijā uz dabas parku Tērvetē, kur izpētīts tika Rūķu mežs, Pasaku mežs, uzkāpts skatu tornī, apgūtas zinības īpaši izveidotajā Zaļajā klasē, kur tika izstaigāta Meža draugu un nedraugu taka.
    Septembrī SIA "Kokaudzētavā Baltezers" par projekta naudu iegādājās 5 dažādu šķirņu hortenzijas (3 skarainās hortenzijas un 2 robainās hortenzijas). 26. septembrī dabaszinību pulciņa dalībnieki pie skolas stādīja hortenzijas. Mārim, Uģim un Arnim bija visgrūtākais darbs - rakt bedrītes. Pārējie skolēni, skolotāja un Sintijas vecāki sagatavoja zemi un stādīja krūmus. Visiem bija prieks par savu darbu.


Daiga Krūze, dabaszinību pulciņa vadītāja

Vairāk bildes skatīt šeit... Putras programmas realizācija 5.klasē 19.10.2016

    

   Putras programmas realizācija 5.klasē.

    10.oktobrī pasaulē svin Starptautisko putras dienu. Turpinot tradīciju, arī 5.klase iesaistījās veselīga dzīves veida realizācijā un popularizēšanā. Mājturības stundās kopā ar skolotāju Sandru Verginu tika meklētas garšīgāko putru receptes. Kaut gan putras no rītiem regulāri ēda tikai nedaudzi, pēc interesantajām prezentācijām un konkursiņiem, kā arī gardajām graudaugu dāvaniņām audzināšanas stundās, domas daudziem mainījās.Putras programas realizācijas laikā iepazināmies ar profesora Grauda 5 svarīgākajiem faktoriem par graudiem un uzzinājām, kāpēc graudaugi ir jāēd katru dienu. Aktīvākie un zinošākie izrādījās Emīls un Miks, arī Betijai un Alīsijai graudaugi nav sveši. Artūrs apgalvoja, ka putru varētu pagatavot viens pats, jo kūkas jau cep. Amanda savu putras pagatavošanu uzņēma video klipā.

                                                                                                                                                           Klases audzinātāja: Rita Gulbe

                                  

Esam teicami apguvuši Putras stundu un kļuvuši par pilntiesīgiem putras vēstnešiem savām ģimenēm, draugiem un paziņām.

                                                          Liepupes mazpulcēnu vasara 09.09.2016

 

Liepupes mazpulcēni aizvadījuši darbīgu un interesantu vasaru. Projektu ietvaros audzēti truši, kartupeļi, paprika, ķirbji, gurķi, facēlija, pat runājošie akmeņi un karaliskā palma, kā ari vākti ārstniecības augi. Bez projektu īstenošanas veikti arī daudzi citi derīgi un vajadzīgi darbiņi gan pašu sētās, gan ārpus tām.

Arnis un Jānis startēja prestižajā  ZM konkursa “Sējējs-2016” nominācijā “Rītdienas sējējs- mazpulka dalībnieks” un  savu mazpulkos paveikto prezentēja 5 cilvēku komisijai, kura 11. jūlija pievakarē ieradās pie puišiem mājās, lai iepazītos ar viņu darbu.

  

Mazpulka meitenes piedalījās Vislatvijas mazpulku nometnē “Visu daru es ar prieku!,” kas no 18.līdz 22. jūlijam notika Talsu novada Valdemārpilī. 

Ieva, Jolanta un Laura apguva zināšanas kartupeļu audzēšanā un novērojumu veikšanā Agroresursu un Ekonomikas institūta Priekuļu pētniecības centrā, kur prezentēja savu paveikto Kartupeļu audzēšanas projektā un iepazinās ar izmēģinājumiem gan ar kartupeļiem, gan graudaugiem, gan rapšiem.

Iedvesmoti jauniem darbiem mazpulka dalībnieki 4. septembra pievakarē atgriezās no K. Ulmaņa 139. dzimšanas dienas atceres pasākuma viņa dzimtajās mājās “Pikšās” Dobeles novada Bērzes pagastā. Tieši K. Ulmanis  atveda ideju par mazpulku darbību no Amerikas un pēc viņa iniciatīvas tika nodibināts pirmais mazpulks Ezerē  tālajā 1929. gadā. Liepupes mazpulcēni šajā pasākumā piedalījās pirmo reizi.Uz pasākumu līdzi ņēmām rudens ziedus, lai  ar pārējiem 100 mazpulcēniem, viņu vadītājiem un atbalstītājiem veidotu kopīgu dāvanu- ziedu paklāju, šoreiz gudrības simbola- Pūces formā.

 Velodiena 29.04.2016

 

Velodiena.

Csdd rīkotajās velobraucēju sacensībās no Liepupes vidusskolas piedalījās komanda ‘’Turbo’’ – 4.klases skolēni Kevins Petrokaitis, Alīsija Medvedeva, Emīls Zvejnieks, Betija Āboltiņa.

Tajās sacentās 18 komandas no apkārtējām skolām, kopumā ap 70 dalībnieku, kas startēja  4 grupās. Sacensības sastāvēja no 5 posmiem. Mūsu komanda sāka ar ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu, tad devās pirmajā braukšanas trasē. Sekoja velosipēda uzbūves pārbaude, jautājumi par pirmās palīdzības sniegšanu, bet  noslēgumā atkal braukšana trasē ar citiem braukšanas elementiem.

Gaidot savu pārbaudes kārtu, skolēni  laiku izmantoja lietderīgi, iepazīstot Limbažu bibliotēkas jauno ēku. Te apmeklētājiem šonedēļ ir piedāvājums piedalīties orientēšanās spēlē starp bibliotēkas plauktiem un grāmatām. Aplūkojām arī izstādes un izmantojām interneta iespējas.

Izmantojām arī iespēju veiklības sacensībās iejusties ugunsdzēsēja lomā.  Interesanti , bet ne viegli bija ietērpties ugunsdzēsēja apģērbā un izjust brīdi no šī atbildīgā darba.

Pārdomu mirklī pirms apbalvošanas skolēni secināja, ka, lai gan diena bijusi tik gara, ir gandarījums par dažādajām aktivitātēm, iespēju pārbaudīt savus spēkus un papildināt zināšanas. Dāvanā saņemtie krekliņi rosinās būt drošiem un prasmīgiem velobraucējiem arī ikdienā. Velodienas interesantie brīži redzami fotogalerijā.

Sandra ZaķeLiepupes vidusskola aicina sasildīt pasauli ar labestību 31.03.2016

Liepupes vidusskola aicina sasildīt pasauli ar labestību

 

Marts Liepupes vidusskolā aizvadīts plānojot un īstenojot pasākumus, lai sniegtu palīdzību tiem, kam tas visvairāk nepieciešams, vairotu pasaulē prieku un labestību.

Kā jau esam informējuši iepriekš, trīs novadu vidusskolas – Krimuldas, Liepupes un Staiceles, iesaistījušās nodibinājuma “Limbažu fonds” un “Valmieras novada fonds” EEZ finanšu instrumenta līdzfinansēta sadarbības projekta pasākumā "Brīvprātīgais darbs - tavs veiksmes pakāpiens". Pasākuma ietvaros tiek veidota sadarbība ar izglītības iestādēm, aicinot skolēnus, pedagogus un vecākus iesaistīties dažādās labdarības iniciatīvās, tādejādi veicinot labdarības kustības attīstību sabiedrībā.

Labo darbu mēnesis iesākās ar Liepupes vidusskolas lasīšanas pulciņa un 4.klases skolēnu skolotājas Sandras Zaķes vadībā iestudēto teātra izrādi „Vilks, kurš izvēlās no grāmatas”, kas tika parādīta pirmsskolas bērniem. Pēc izrādes lielie skolēni mazajiem bija sagatavojuši jautru izpriecu, mācot un ļaujot pašiem pamēģināt triku - ar rokām veidot ziepju burbuļus.      

Skolēni un pedagogi kopā pavadīja jaukus brīžus. Lielie bērni bija gandarīti, ka sagādājuši prieku mazajiem, mazie bērni teica paldies par interesanto teātra izrādi un iespēju piedzīvot īstus burvju trikus.

Plašu vietējās sabiedrības atsaucību guva pirms Lieldienām organizētais labdarības pasākums, kura mērķis bija vākt ziedojumus Juglas dzīvnieku patversmei „Labās mājas”.

Pasākuma dalībniekus ar dziesmām priecēja Solveigas Bokas skolēnu un mazo trīsgadnieku ansamblis, zēnu ansamblis un skolas koris, Jāņa Trezuna 3 vecuma grupu dejotāji un Veltas Ločmeles dziedāšanas un mūzikas pulciņu dalībnieki. Interesantu skeču par to, kā ēzelītis Ī-Ā ieguva sekotājus bija uzveduši 12. klases jaunieši. Visu vadīja teātra skolotāja Inese Broka, kura mudināja dalīties ar sirds siltumu, ieklausīties citu vajadzībās, pat ja lūdzējs ir kaķītis, sunītis.

Ar savu dāsno ziedojumu pārējos koncerta apmeklētājus atbalstīt Juglas patversmi mudināja vietējā iedzīvotāja, uzņēmēja un Salacgrīvas novada domes deputāte Lija Jokste, „Kuivižu enkura” vadītāja Ilona Trēziņa, biedrības „Veixsmes” pārstāvis Aleksandrs Pavlovskis un daudzi citi skolas labvēļi un atbalstītāji.

Turpat loterijā ikvienam bija iespēja par 1 EUR laimēt Liepupes vidusskolas un Salacgrīvas mākslas skolas audzēkņu darinātos Lieldienu suvenīrus – koka olas, dekoratīvas ligzdiņas, keramikas suvenīrus u.c.

Kopumā loterijā un ziedojumos iegūta iespaidīga naudas summa - 233 EUR, kas kopā ar saziedotajām segām, kartonu un makulatūru nu jau nogādāti suņu patversmei “Labās mājas”.

Ziedojumu vākšanas akcija bija apvienota ar Lieldienu atzīmēšanu. Pēc koncerta skolas pagalmā bija rosība gluži kā bišu stropā. Skola bija nodrošinājusi, lai ikviens varētu nokrāsot savu Lieldienu olu. Tās tika vārītas lielā čuguna katlā. Notika olu kaujas un ripināšanas sacensības, stafetes, rotaļas un dejas.

Skolas direktore Arta Rubeze norāda, ka liels prieks ir par saņemtajiem atzinīgajiem vārdiem un pasākuma dalībnieku un apmeklētāju izrādīto gandarījumu. A.Rubeze teic: “Mēs aicinājām ikvienu piedalīties pasākumā un dalīties ar savu sirds siltumu. Tas reizēm ir vairāk kā materiālais atbalsts.” Viņa atzīst: “Prieks bija, ka ielūgumam atsaucās skolas pedagogi - seniori, kuri nu ir pelnītā atpūtā - Marija Šakele un Žanis Andže. Liels paldies skolēnu ģimenēm, kuras apmeklēja koncertu!”

Labie darbi turpināsies arī aprīlī, kad akcijā “Kas man par mazu” 11.klases skolēni pieņems ziedojumus, piemēram, slidas, slēpes, zābakus u.c. lietas, kas vēl ir gana labas, taču pašiem kļuvušas par mazām. Tās tiks sakārtotas, sašķirotas un nogādātas pie jaunajiem īpašniekiem ar Liepupes pagasta sociālās darbinieces Līvijas Bērziņas palīdzību.

Informāciju sagatavoja

Anna Siliņa

Nodibinājuma “Limbažu fonds”

Projekta vadītājas asistente


Arhīvs
2020 (1)   
2019 (9)   
2018 (23)   
2017 (32)   
2016 (13)