<< Septembris 2019 >>

mīļiem vārdiem piepildītu

Mātes dienu!

Ar 12.maiju darbu atsāk 5. un 6.gadīgo bērnu grupas 08.05.2020

Sākot ar 12.maiju darbu  atsāk 5. un 6. gadīgo bērnu grupas.

Bērnus pieteikt līdz 11.05.2020. grupu audzinātājiem, lai zinātu organizēt ēdināšanu!

Kā sagatavoties eksāmeniem ar www.uzdevumi.lv 28.04.2020

Kā sagatavoties eksāmeniem ar www.uzdevumi.lv

Gatavošanās posms 2019./2020. mācību gada eksāmeniem var būt īpaši satraucošs, jo vēl ir daudz neatbildētu jautājumu un neskaidrību par pārbaudījumu norisi un formu. Lai atbalstītu skolēnus šajā sarežģītajā laikā, esam sagatavojuši ieteikumus, kā izmantot Uzdevumi.lv un tā sniegtās iespējas, gatavojoties eksāmeniem.

Sagatavojies mācību procesam

Pirms uzsāc mācīšanos, ir svarīgi iekārtot ērtu un klusu mācību vidi, kur varēsi mierīgi un netraucēti koncentrēties zināšanu nostiprināšanai. Tāpat gatavošanās procesā pastiprināta uzmanība ir jāpievērš sava miega kvalitātei - ej gulēt laicīgi, pirms miega izvairies no lūkošanās mobilā telefona ekrānā un mēģini izgulēties vismaz 8 stundas, lai Tavs prāts būtu atpūties un gatavs darbam.

Izveido mācību plānu

Lai efektīvi nostiprinātu savas zināšanas pirms eksāmeniem, gatavošanās process jāuzsāk laicīgi un pakāpeniski. Sastādi savu mācību plānu - apkopo eksāmenu sarakstu, kuriem Tev jāgatavojas, un ieplāno dienas un laiku, ko veltīt mācībām. Uzdevumi.lv ir atrodams 9. un 12. klases eksāmenu saraksts ar saitēm uz treniņuzdevumiem, kas palīdzēs gatavošanās posmā:

Atvērt eksāmenu sarakstu

Risini eksāmenu treniņuzdevumus

Bieži satraukuma iemesls ir neziņa, ko īsti gaidīt no eksāmeniem un kam būt gatavam. Uzdevumi.lv piedāvā skolēniem iespēju izmēģināt un risināt eksāmenu treniņuzdevumus, kas papildināti ar dažādām variācijām, kā arī pareizo atbilžu skaidrojumiem, kas ļaus padziļināti nostiprināt savas zināšanas. Eksāmenu treniņuzdevumi pieejami tādos priekšmetos kā latviešu valoda, matemātika, angļu valoda un daudzos citos.

Atkārto mācību tēmas

Atkārtošana - zināšanu māte, tieši tāpēc papildus treniņam pirms eksāmeniem noteikti noderēs atkārtot arī dažādas mācību tēmas, kas skolā apgūtas gadu gaitā. Vienkopus tēmas dažādos mācību priekšmetos vari apskatīt Uzdevumi.lv sadaļā “Virtuālā skola”.

Nedari vairākas lietas vienlaicīgi

Mācoties ir svarīgi saglabāt uzmanību un koncentrēšanos, tāpēc nav laba doma reizē čatot ar draugiem vai aplūkot jaunākās Instagram bildes. Uzstādi sev noteikumu, ka mācību laikā sociālos tīklus neizmantosi! Tas palīdzēs Tev kvalitatīvāk apgūt nepieciešamās tēmas un patērēt mazāk laika mācībām.

Informācijai: Eksāmenu treniņuzdevumi un uzdevumu skaidrojumi portālā ir pieejami lietotājiem ar aktīvu PROF pakalpojumu. Savukārt tēmas latviešu valodā, matemātikā un citos skolas mācību priekšmetos 1.-12. klasei ir pieejamas bez maksas.

Vēlam veiksmi un ticam, ka jums viss izdosies!

Priecīgas Lieldienas! 10.04.2020

Bērnu vasaras nometnes 08.04.2020

Informāciju par vasaras nometnēm skatīt šeit...

Fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem 08.04.2020

Fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem

Aicinām līdz š.g. 17.maijam iesūtīt darbus sacerējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944” un zīmējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”.

Konkursos darbus vērtēsim trīs vecuma grupās. Katrā grupā pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvosim ar naudas balvām un diplomiem. Abu konkursu laureātu darbi vai darbu fragmenti tiks publicēti interneta portālos.

Ar konkursiem vēlamies mudināt skolēnus izzināt mūsu valsts un savas ģimenes vēsturi, stiprināt bērnos un jauniešos patriotisma jūtas un piederības sajūtu Latvijai.

Mēs regulāri braucam uz skolām, rādām filmas par vēsturi un stāstām par ekspedīcijām uz Sibīriju. Daudziem skolēniem ģimenē ir gan Sibīrijas, gan Trimdas stāsti. Vēlamies mudināt bērnus interesēties par šiem stāstiem.

Sacerējumu konkursa žūrijas darbā piedalīsies filoloģe Ina Druviete, žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele, laikraksta “Laiks” galvenā redaktore Ligita Kovtuna, žurnāliste Elita Veidemane, filoloģe Liveta Sprūde, žurnāliste Inese Lūsiņa, aktieris un rakstnieks Kaspars Pūce, žurnāla “Mājas Viesis” galvenā redaktore Dace Terzena. Zīmējumu konkursa žūrijas darbā piedalīsies mākslinieki Regīna Deičmane, Ieva Jurjāne, Vilipsōns, Linda Lūse, Roberts Muzis, Giors Geks un mākslas skolas pedagoģe Vaira Cīrule.

Galvenie sacerējumu konkursa vērtēšanas kritēriji būs darba oriģinalitāte, emocionālais vēstījums, literārais sniegums un valodas izteiksmība. Zīmējumu konkursā – ideja, tēmas risinājums, veiksmīga izteiksmes līdzekļu izvēle tēmas risinājumā, izmantotās tehnikas pārzināšana un prasmīgs lietojums.

Labāko darbu autori tiks paziņoti š.g. 25.maijā.

Baiba Kazule, Fonds “Sibīrijas bērni”

Zīmejumu konkursa nolikums

Sacerējumu konkursa nolikums

Par brīvpusdienu nodrošināšanu valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā 07.04.2020

Saistībā ar attālinātu mācību procesu, maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenes 14. un 15. aprīlī savās dzīves vietās varēs saņemt pārtikas pakas, kuras piegādās Salacgrīvas sociālā dienesta darbinieki.

Salacgrīvas novada priekšsēdētāja rīkojumu skatīt šeit...

2020 (37)
2019 (74)